MUZYCY ADI JAZZ FESTIVAL 2014

koncerty 3 października 2014, sala koncertowa Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Żubardzka 2a

WŁODEK PAWLIK (fortepian)

goda_280214

Włodek Pawlik (ur. 1958 w Kielcach) – pianista i kompozytor, uhonorowany nagrodą GRAMMY w roku 2014 za album „Night in Calisia” jako pierwszy w historii Polski muzyk jazzowy.

Absolwent klasy fortepianu prof. Barbary Hesse-Bukowskiej w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, którą ukończył w roku 1984. W roku 1990 ukończył kolejne studia na Wydziale Jazzowym Hochschule fur Musik w Hamburgu. W 2007 roku, artysta uzyskał doktorat na Uniwersytecie Muzycznym im. Frygeryka Chopina, gdzie aktualnie prowadzi wykłady z improwizacji.

W jego dorobku znajdują się 24 autorskie płyty, szereg dzieł muzyki filmowej (np. dla filmu „Rewers” B. Lankosza, „Nightwatching” P. Greenawaya)  i kompozycji współczesnych. 

Włodek Pawlik po odebraniu nagrody w Los Angeles w programie „Pytanie na śniadanie” 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         ********************************************

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       DOROTA PIOTROWSKA PROJECT (perkusja)

Dorota Piotrowska

Dorota Piotrowska (ur. 1984 w Lublinie) – studiowała w Polsce, później wyjechała kształcić się dalej w Conservatorium van Amsterdam i Groningen w Holandii. Dołączyła  do programu wymiany na Long Island University, a później przeniosła się do The New School, gdzie w 2012 roku zdobyła wykształcenie jazzowe ze specjalizacją w grze na perkusji.

Podczas pobytu w Amsterdamie poznała i koncertowała ze światowej sławy trębaczką Saskią Laroo. Od chwili, gdy w 2010 roku przyjechała do USA, Piotrowska grała już w Carnegie Hall z kompozytorem klasycznym Bobem Chilcottem, a także w Avery Fisher Hall Lincoln Center u boku kompozytora klasycznego Willa Todda i pod dyrekcją słynnej Eleny Sharkovej.

                                       

                                                                                                                                                                                                                                                                                                JEREMY PELT (trąbka)

Jeremy Pelt

Jeremy Pelt (ur. 1976 w Kalifornii) – bardzo szybko stał się gwiazdą wśród młodego pokolenia trębaczy w Stanach Zjednoczonych. Uzyskał dyplom na Berklee College of Music w Bostonie i od tego czasu występuje i nagrywa płyty z najlepszymi muzykami w świecie jazzu, m.in. z  Roy’em Hargrovem, Ravim Coltranem, Gregiem Osby, Cassandrą Wilson i the Mingus Big Band. Jako lider, Parker nagrał 10 albumów i koncertował na całym świecie pojawiając się na najważniejszych festiwalach jazzowych.

                                                                                                                                                                                                                                                   MICHAŁ BARAŃSKI (kontrabas)

Michal Barański

Michał Barański (ur. 1984) – ukończył Wydział Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Jacka Niedzieli. Jest laureatem dwóch nagród Akademii Fonograficznej „Fryderyk” za udział w albumie „Umiera Piękno” Agi Zaryan oraz za album „Assymetry” Zbigniewa Namysłowskiego W 2008 roku został wybrany przez czytelników Jazz Forum najlepszym kontrabasistą roku.

Wstąpił do zespołu Benny Maupina, z którym koncertuje po całym świecie. W 2008 roku ukazał się album „Early Reflections” wydany przez kalifornijską wytwórnię Cryptogramophone, który zajął drugie miejsce w ankiecie krytyków jazzowych amerykańskiego czasopisma Jazz Times w kategorii najlepszy album roku 2008.

                                                                                                                                                                                     DOMINIK WANIA (fortepian)

OLYMPUS DIGITAL CAMERADominik Wania (ur. w Sanoku) – w 2005r. ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula. W latach 2006-2008 był studentem Danilo Perez’a i Jerry Bergonzi’ego na wydziale jazzowym New England Conservatory of Music w Bostonie (USA) w ramach Presidential Scholarship, przyznanego przez Helena Foundation.

W kwietniu 2014r. Dominik Wania został uhonorowany nagrodą TVP Kultura „Gwarancje Kultury 2014” oraz dwiema nagrodami Fryderyk 2014 w kategoriach Jazzowy Album Roku i Debiut Roku.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              koncerty 4 października 2014, sala koncertowa Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Żubardzka 2a

 

ADAM MAKOWICZ (fortepian)

Makowicz_foto

Adam Makowicz (ur. 1940 r. na Zaolziu) – polski pianist jazzowy. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. Braci Szafranków w Rybniku.

W 1962 roku wraz z trębaczem Tomaszem Stańką utworzył grupę Jazz Darings, która była – zdaniem niemieckiego krytyka i teoretyka jazzu, Joachima Ernsta Berendta – „pierwszym europejskim zespołem grającym w stylu Ornette’a Colemana”.

W 1977 roku, z rekomendacji Benny’ego Goodmana oraz popularyzatora jazzu, Willisa Conovera, producent John Hammond zaprosił go na 10 tygodniowe tournee w USA. W tym czasie Makowicz nagrał solową płytę dla CBS Columbia zatytułowaną „Adam”. W 1978 roku Makowicz wyjechał do USA po raz drugi, tym razem już na stałe. Występując w USA pianista dzielił scenę, między innymi z Benny Goodmanem, Herbie Hancockiem, Earlem Hinesem, Freddiem Hubbardem, Sarah Vaughan, Teddym Wilsonem, Georgem Shearingiem, Georgem Mrazem, Alem Fosterem, Jackiem DeJohnett’em, Charliem Hadenem. W 2004 roku wystąpił w duecie z Leszkiem Możdżerem w Carnegie Hall, a nagranie z tego koncertu zostało uhonorowane platynową płytą przez wytwórnię EMI. W roku 2008 jazzmana uhonorowano włączeniem jego osoby w poczet najbardziej zasłużonych czterystu Polaków w historii Stanów Zjednoczonych Ameryki. W 2009 roku z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odebrał Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

 

rozmowa z Adamem Makowiczem w programie „Inny punkt widzenia” Grzegorza Miecugowa

**************************************************************************

XAVI DE LA SALUD (trąbka)

xavi Xavi de la Salud (ur. 1977 w Tarragonie) – hiszpański trębacz wykształcony w Barcelonie. Wspólnie z Conradem Setó prowadził warsztaty w ramach the Advanced Workshop of Creativity w latach 1997-2008. Występuje na festiwalach jazzowych na całym świecie z różnymi formacjami. Od 2011 roku współpracuje z największym jazzowym wydarzeniem rejonu śródziemnomorskiego, Festival Dixieland of Tarragona, a w 2014 roku został jego dyrektorem.   Poza regularną aktywnością na polu jazzu, komponuje również muzykę filmową. W 2011 roku został nagrodzony na festiwalu filmowym w San Sebastian za pracę nad „The Double Steps”, obecnie pracuje nad soundtrackiem do filmu dokumentalnego o Salvadorze Dalim.

JAKUB CZEKIERDA (fortepian) Kuba Czekierda

(ur. w 1991 w Bytomiu) – studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Katowicach. Jako solista trzykrotnie wystąpił z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej (2006, 2008, 2009 r.) w koncertach z cyklu „Estrada Młodych Wirtuozów”. W 2012 r. nagrał płytę z muzyką kameralną K. Szymanowskiego, H. Wieniawskiego, G. Tartiniego i N. Paganiniego wraz z portugalskim skrzypkiem Nuno Soaresem w Radiu Łódź. W ramach promocji płyty wystąpił na koncertach w Polsce i Portugalii. W 2013 r. zaprezentował recital w Muzeum Fryderyka Chopina w ramach koncertu z serii „Młode Talenty”, w tym samym roku wystąpił solo na ADI JAZZ Festival, a jego wykonanie Błękitnej Rapsodii George’a Gershwina znalazło się na płycie CD ADI JAZZ Festival 2013. W 2014 r. na Konkursie Duetów Wokalno-Fortepianowych we Wrocławiu wraz z wokalistką Lucyną Jarząbek uzyskał wyróżnienie.

                                                                                                                                                                                                                                                         KAROLINA KOWALCZEWSKA – CZEKIERDA (fortepian)

KKarolina Kowalczewska Czekierdaarolina Kowalczewska – Czekierda (ur. w 1990 r. w Łodzi) – ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach, w 2014 roku obroniła dyplom z muzyki rozrywkowej w Instytucie Muzyki w Cieszynie.   Razem z mezzosopranistką Martą Gabryelczak od 2010 roku tworzy duet Assai Lirico Duo, który wykonuje liryke romantyczną jak i muzykę rozrywkową. Grała już z muzykami z różnych krajów na I edycji ADI JAZZ Festival oraz na 11. Bydgoszcz Jazz Festival. W 2012 roku, wraz z portugalskim skrzypkiem, Nuno Soaresem oraz polskim utalentowanym pianistą, Jakubem Czekierdą, odbyła trasę koncertową w Polsce i w Portugalii. Nagrała z nimi płytę z muzyką kameralną.   Karolina jest kompozytorką muzyki do filmu dokumentalnego o łódzkim grafiku, Henryku Płócienniku. Muzyka ta – zatytułowana „Henryk’s song” stała się kanwą 3-częściowego koncertu, który w marcu 2013 roku odbył się w łódzkim Teatrze Muzycznym z okazji 80 rocznicy urodzin artysty.   W maju 2014 roku odbyła się sesja nagraniowa płyty pt. „Chiara”. W nagraniu udział wzięli m.in. Józef Eliasz, Adam Wendt, Mariusz Fazi Mielczarek, Michał Kobojek oraz Maurizio Rolli. W plebiscycie Jazz Forum Karolina Kowalczewska uzyskała 4. miejsce w kategorii „Nowa nadzieja 2013”.

 BARTOSZ STĘPIEŃ (kontrabas)

BartBartłomiej Stępieńosz Stępień – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie kontrabasu prowadzonej przez Władysława Romanowskiego. Brał udział w warsztatach jazzowych prowadzonych przez takich basistów jak Zbigniew Wegehaupt, Andrzej Cudzich, Marcin Pospieszalski oraz wykładowcy z Berkley School of Music.

Współtwórca zespołu Fuzja czerpiącego swe źródła w muzyce jazzowej i klasycznej. Brał udział w nagraniach płyt jazzowych m.in Macieja Tubisa, gdzie wykonał solo na bass i orkiestrę smyczkową.

Współpracuje z takimi muzykami jak Janusz Skowron, Maciej Strzelczyk, Maciej Tubis, Włodzimierz Pawlik, Włodzimierz Kiniorski. Z zespołem Free Dimensions pracuje nad płytą, która ma ukazać się z początkiem przyszłego roku.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     ISMEL WIGNALL (konga)

Ismel WignallIsmel Wignall (ur. w 1979 r. w Hawanie) – naukę gry na fortepianie i perkusji rozpoczął w wieku siedmiu lat w Szkole Muzycznej Adolfo Guzman. Kiedy miał trzynaście lat, Wignall grał w już w zespole Julio Barcarcel Charanga.

Przez kilka lat był częścią Latynoskiej sceny jazzowej, co zaowocowało występami u boku gwiazd takich jak Chucho Valdes, Master Juaquin Betancourt i wiele innych. W 1998 roku Wignall ukończył studia w Państwowej Szkole Sztuki (ENA).

Współpracował ze znanymi muzykami takimi jak Bobby Carcases, Sexto Sentido, Vania Borges i wielu innych. W 2011 roku przeniósł się do Nowego Jorku, USA, gdzie obecnie kontynuuje swoją karierę artystyczną.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

                                                                                                                             koncerty 25 października 2014, Teatr Muzyczny w Łodzi, ul. Północna 47/51

RANDY BRECKER (trąbka)

Randy Brecker

Amerykański trębacz jazzowy, sześciokrotny zdobywca nagrody Grammy. W latach 1963-66 studiował na Indiana University u boku Billa Adama, Davida Bakera i Jerry’ego Cokera. Współpracował m.in. z Billym Cobhamem, Brucem Springsteenem, Charlesem Mingusem, Frankiem Zappa, Lou Reedem, Dire Straits i wielu innymi. W 1975 roku stworzył duet ze swoim bratem, Brecker Brothers, który był nominowany do nagrody Grammy aż 7 razy w latach 1975-81. Projekt Brecker Brothers został niedawno reaktywowany podwójnym albumem Brecker Brothers Band Reunion oraz europejską trasa koncertową. Brecker tworzył też zespoły z W 1997 roku po raz pierwszy zdobył Grammy jako solowy artysta za album „Into the Sun”, później wiele jego płyt zarówno solowych jak i muzycznych kolaboracji było nagradzanych wielokrotnymi nominacjami. W 2014 roku wspólnie z Włodkiem Pawlikiem otrzymał szóstą w swojej karierze Grammy za album „Night in Calisia”.

rozmowa z Randym Breckerem (w języku angielskim)

Bartosz_Hadała photoBartosz Hadała (fortepian) 

Bartosz Hadała (ur. w Stalowej Woli) – jako 17-latek otrzymał stypendium do Berklee College of Music w Bostonie. W roku 1996 wyjechał na studia do Odesskiego Konserwatorium aby studiować pod okiem pofesora Anatolija Kardaszewa, a w 1998 przeniósł się do Stanów Zjednoczonych i rozpoczął studia na wydziale jazzu w Western Michigan University, w Kalamazoo, w stanie Michigan. W roku 2003 roku przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie spędził 6 lat współpracując z wieloma znakomitymi muzykami t.j. Randy Brecker, Billy Hart, Lenny White, Antonio Sanchez, Johannes Weidenmueller, Dave Anderson, Ada Rovatti, Jon Irabagon czy wokalista Rupert Wates. W roku 2010 Bartosz przeniósł się do Toronto (w Kanadzie) gdzie koncertuje z czołówką kanadyjskich muzyków t.j. basista Mike Downes, perkusista Mark Kelso czy saksofonista Chris Gale. Również w roku 2010 ukazał się debiutancki album jazzowy Hadały zatytułowany „The Runner Up”.

Paweł Dobrowolski (perkusja) 

Paweł Dobrowolski (ur. w 1977 roku w Tarnowie) -absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Paweł_Dobrowolskiperkusji prof. Adama Buczka w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Od 2006 roku jest członkiem zespołu Anny Marii Jopek. Miał okazję występować i współpracować z takimi muzykami jak m.in. Nigel Kennedy, Terence Blanchard, Richard Bona, Dhafer Youssef, Mino Cinelu, Jeff Beck, Gonzalo Rubalcaba, Gil Goldstein, Makoto Ozone, NDR Big Band, Maria Schneider Jazz Orchestra, Jacques Schwarz-Bart, Gordon Haskell, Brad Terry, SBB, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak. Jest laureatem m.in. I miejsca GRAND PRIX w kategorii zespołowej 40. Festiwalu „Jazz nad Odrą” w 2004 roku, I nagrody zespołowej na ‚Kultursalon Horbiger 2004’ w Wiedniu. Miał okazję koncertować na wielu prestiżowych scenach np: Royal Albert Hall w Londynie, Olympia w Paryżu, filharmoniach w Europie i na świecie, scenach klubowych min: Ronnie Scott’s w Londynie, Blue Note w Tokio i w Mediolanie, New Morning w Paryżu.

Andrzej Święs (kontrabas) Andrzej_Swies

Andrzej Święs – czołowy kontrabasista młodego pokolenia polskiej sceny jazzowej – absolwent klasy kontrabasu Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu (2005) oraz Instytutu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2008).
Na scenie jazzowej zadebiutował w 2004 r., występując z trio Pawła Tomaszewskiego na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Zespołów Jazzowych „Jazz Juniors” w Krakowie, gdzie zespół zdobył II nagrodę.
Na stałe współpracuje z zespołem Soundcheck oraz kwartetem Grzegorza Nagórskiego. Na swojej drodze artystycznej pracował z takimi artystami jak: Lee Konitz, Janusz Muniak, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Adam Pierończyk, Piotr Baron, Joachim Mencel, Ewa Bem, Leszek Żądło, Wojciech Groborz, Arek Skolik, Łukasz Żyta, Grzegorz Piotrowski, Tomasz Grzegorski, Marcin Ślusarczyk, Zbigniew Namysłowski.
W 2010 roku artysta wystąpił w Warszawie podczas festiwalu „Chopin i jego Europa”.

 

                ****************************************************************************

STRING CONNECTIONString Connection

String Connection – zespół jazzowy utworzony w 1981 roku w Poznaniu przez Krzesimira Dębskiego, Janusza Skowrona, Andrzeja Olejniczaka, Krzysztofa Ścierańskiego i Krzysztofa Przybyłowicza (zastępowanego czasowo przez Zbigniewa Lewandowskiego). Po otrzymaniu nagrody podczas V Międzynarodowego Konkursu Jazzowego Hoeilaart 83 w Brukseli, zaczęli koncertować na najważniejszych festiwalach jazzowych, w latach 80. pojawili się również na scenach USA i Kanady. Stanowią zespół, na którym wychowało się całe pokolenie polskich muzyków jazzowych. Ich muzyka trafia do bardzo szerokiej publiczności, nie tylko ze względu na swoją rozrywkowość i przystępność, ale również na pełen humoru kontakt z publicznością jaki podczas koncertów nawiązuje Krzesimir Dębski.

****************************************************************************

LUIS NUBIOLA (saksofon)

_MG_9133 Luis Nubiola (ur. w Hawanie) – ukończył National Conservatory of Music w Hawanie jako instrumentalista oraz nauczyciel gry na saksofonie. Studiował pod kierunkiem Carlosa Averhoff’a.  W 2001 roku przeprowadził się na Kostarykę, gdzie szybko został uznany za jednego z najlepszych i najbardziej cenionych muzyków. Współpracował z Walterem Flores (zdobywca Grammy), Robertem Aquilar i „Chocolate Band”. W 2008 roku L. Nubiola wyprodukował „Live at Jazz Cafe” pierwszy jazzowy album DVD nagrany na Kostaryce. Obecnie mieszka w Europie, gdzie współpracował już z muzykami takimi jak El Salseno, Michał Stawarski, Zbigniew Namysłowski, Paweł Kaczmarczyk, Grzegorz Grzyb, Jose Manuel Alban Juarez, Michał Barański, Włodek Pawlik a także z wieloma innymi. W swoich projektach muzycznych realizowanych z polskimi twórcami, łączy kulturę kubańską z polskimi inspiracjami jazzowymi.  

JOSE TORRES  (instrumenty perkusyjne)19

Artysta pochodzący z Kuby, wirtuoz instrumentów perkusyjnych od wielu lat zamieszkały na stałe w Polsce, ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu

Założyciel pierwszej w Polsce orkiestry salsowej „Jose Torres y Salsa Tropical”. Występując od ponad 25 lat na polskiej scenie muzycznej współpracował z wieloma gwiazdami estrady m.in. Marylą Rodowicz, Kayah, Ewą Bem, Urszulą, Maanam-em, Stanisławem Soyką, Grzegorzem Ciechowskim, Raz Dwa Trzy i wieloma innymi. Koncertował i nagrywał również z czołówką muzyków jazzowych: Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Możdżerem.

Od 29 lat zajmuje pierwsze miejsce w rankingu prowadzonym przez „Jazz Forum” na najpopularniejszego muzyka w kategorii „instrumenty perkusyjne”. Jest powszechnie znany również przez występy w wielu programach telewizyjnych. W 2006 roku obchodził uroczyście 25-lecie pracy artystycznej a koncert z tej okazji emitowała TVP2. W  2007 roku ukazała się autobiograficzna książka pt. ”Salsa na wolności”, a później na zlecenie TVP 1 powstał o nim film dokumentalny wyreżyserowany przez  Marię Zmarz – Koczanowicz zatytułowany”Moja Kuba, moja Polska”.

Krzysztof Szmańda (perkusja)

Krzysztof Szmańda

 

Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie perkusji w 1999 roku. W latach 2000-2002 odbył podyplomowe studia w Thornton School of Music University of Southern California w Los Angeles.  Jest współzałożycielem poznańskiej formacji Soundcheck, która zdobyła wiele nagród, m.in. w 2005 Grand Prix festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu. Jest również członkiem  międzynarodowego kwintetu jazzowego Kattorna, który w 2006 zdobył nagrodę publiczności na konkursie Berlin Jazz Award.  Krzysztof Szmańda zatrudniony jest na stałe w zespole orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, współpracuje też orkiestrami Filharmonii Narodowej oraz Sinfonia Varsovia.

Marcin Chenczke (kontrabas)Marcin Chenczke Bass

Ukończył studia na Wydziale Instrumentalnym w sekcji jazzu Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu.  Występował na międzynarodowych festiwalach, m.in. Jazz and More oraz EuroMed Music Festival, zrzeszającym artystów z Europy i wybrzeża Morza Śródziemnego, tworzących w ramach fuzji gatunków tak różnych, jak jazz, etno czy world music. Artysta brał również udział w Festiwalu Teatralnym MALTA w Poznaniu oraz współtworzył muzykę do spektaklu „Sen nocy letniej” w Teatrze Polskim we Wrocławiu. 

Wojciech Olszewski PianoWojciech Olszewski (fortepian)

Pianista, kompozytor i aranżerem w zakresie szeroko pojętej muzyki rozrywkowej i jazzowej. Obecnie współpracuje ze Zbigniewem Górnym, pełniąc rolę pianisty i aranżera w jego orkiestrze. Jest również dydaktykiem, autorem książek i wykładowca w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

 

 

*********************************************************************

BOGDAN GRAD (gitara / wokal)

BOGDAN GRAD 1 - fot.Jan ŚwiderskiBogdan Grad (ur. 1963 r.) – współtwórca łódzkiej sceny rockowej i jazzowej w latach 1981-1985. W 1987 roku, uzyskał weryfikacje Ministerstwa Kultury i Sztuki, otrzymał tytuł muzyka estradowego oraz instruktora muzyki.

Od roku 1988 współpracował z Teatrem Muzycznym w Łodzi oraz big bandem Macieja Pawłowskiego (Teatr ROMA) i Zbigniewem Górnym.W 2007 roku wraz z zespołem YankelBand Bogdan Grad został uhonorowany Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi („Muzyczny Oskar” dla najlepszego jazzowego zespołu roku).

Od kilku lat rozwija grę na gitarze 8 strunowej tworząc własne kompozycje, przekładając klasykę oraz Charliego Parkera na gitarowe granie w stylu acid-smooth jazz.

MAREK KUBA KUBISIAK (saksofon /  EWI)

MAREK KUBA KUBISIAKMarek Kubisiak (ur. 1962 r.) –  łódzki  saksofonista, flecista i klarnecista.  Jest muzycznym samoukiem, z wykształcenia –  fizykiem. Współpracował z najlepszymi  zespołami i big-bandami polskimi. Ze swoim zespołem koncertował  w prawie wszystkich krajach europejskich, ostatnio z sukcesami również w Buenos Aires.

 

RADEK WRÓBEL (gitara basowa)

RADEK WRÓBEL 1 - fot.Jan ŚwiderskiRadek Wróbel (ur. 1962 r.) – muzyk samouk, realizator dźwięku – z wykształcenia, kolekcjoner gitar – z wyboru, lutnik – z potrzeby serca. Czynnie koncertuje od 2000 roku, przewinął się przez zespoły grające szerokie spektrum gatunków i form muzycznych.

 

PIOTR MUSZYŃSKI (instrumenty perkusyjne)

PIOTR MUSZYŃSKI 1 - fot.Jan ŚwiderskiPiotr Muszyński (ur. 1970 r.) – perkusista, wokalista, grający w wielu formacjach jazz-rockowych, udzielający się studyjnie. Gry na perkusji oraz na instrumentach perkusyjnych uczył się w szkole muzycznej w Łodzi pod okiem Włodzimierza Skowery. Muzyk poszukujący, który inspiracje czerpie z wielu różnych stylów muzycznych, takich jak: funk, jazz, rock, folk.

 

PIOTR PIETRZAK (perkusja)

PIOTR PIETRZAK 1 - fot.Jan ŚwiderskiPiotr Pietrzak – absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej. Wieloletni perkusista czołowej orkiestry jazzowej – Big Warsaw Band, St. Fiałkowskiego. Do 2012 r. 1-szy perkusista Teatru Muzycznego Roma w Warszawie.